ciekawostki
Odpowiednie żywienie psa jest kluczowe dla jego zdrowia i kondycji. Zapotrzebowanie kaloryczne czworonoga zależy od wielu czynników, takich jak wiek, waga, poziom aktywności, stan fizjologiczny czy rasa. Zrozumienie tych potrzeb pozwala dostosować dietę, aby zapewnić psu optymalną ilość energii..
quiz
Fretki to niesamowite i bardzo interesujące zwierzęta, ale nie dla wszystkich, odpowiednie. Wymagają dużo czasu i uwagi, jak również mają swoje specyficzne nawyki. Sprawdź, czy je znasz. Przeczytaj też >> Ciekawostki o fretce.
ciekawostki
Wyjeżdżasz i nie masz z kim zostawić psa? PawAway to nowoczesna platforma, która łączy właścicieli z zaufanymi opiekunami. Zapewnij swojemu psu domową opiekę bez stresu, a sobie – spokój ducha..
ciekawostki
Jeśli planujesz swoją przyszłość zawodową związaną z opieką nad psami, masz do wyboru kilka specjalizacji. Jedną z nich jest zawód groomera – specjalisty od pielęgnacji i estetyki czworonogów. Drugą – ścieżka behawiorysty, skupiająca się na emocjach, nawykach oraz relacji psa z opiekunem. Choć zakres ich działań się różni, łączy je wspólny cel: lepsze zrozumienie psich potrzeb i wspieranie zwierząt w codziennym funkcjonowaniu. Zastanawiasz się, która z tych ról bardziej pasuje do Twoich predyspozycji? A może myślisz o połączeniu obu? Ten artykuł pomoże Ci lepiej poznać specyfikę każdej ścieżki i sprawdzić, jak zdobyć odpowiednie kwalifikacje..
ciekawostki
Zwierzęta domowe, które mają dostęp do środowiska zewnętrznego, stają przed różnorodnymi wyzwaniami i zagrożeniami, które mogą być dla nich niebezpieczne, ale jednocześnie dają im możliwości eksploracji, rozwoju i realizacji naturalnych instynktów. Opieka nad zwierzętami wychodzącymi na zewnątrz wymaga więc szczególnych starań, które zapewniają im nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale także dobrostan związany z możliwością korzystania z tego, co oferuje natura..
quiz
Zwierzęta mogą być urocze, szybkie, inteligentne, brzydkie i obrzydliwe, ale wszystkie są niesamowite! .
quiz
Który kot kocha spać i jeść lasagne? Czy stawiać na pierwszym miejscu sprawiedliwość i pomoc słabszym? A może znasz sprytne i zaradne kocury, ale jednocześnie bardzo pechowe? Sprawdź, czy znasz! Przeczytaj również Sławne koty z bajek i kreskówek .
quiz
Drodzy Kociarze, czy macie ochotę sprawdzić swoją wiedzę na temat tych tajemniczych i uroczych stworzeń? Czekają na Was pytania dotyczące różnorodnych aspektów życia kotów. Sprawdź, ile wiesz o tych niezwykłych zwierzętach..
Anna Makowska
Autorka:
Anna Makowska

Chow Chow - cena, ciekawostki, charakter, wygląd

Dodano: 2024-10-02 10:10
Chow chow
Chow chow
Chow Chow należy do szpiców, jednej z najstarszej grupy psów. Pierwsze informacje o rasie pojawiły się w XI w p.n.e.za czasów panowania dynastii Han, tworzono wówczas wiele figurek glinianych oraz malowideł na podobiznę tych psów.

Pochodzenie Chow Chow


Chow Chow pochodzi z Azji, a dokładniej z regionu północnych Chin i Mongolii. Pierwsze wzmianki o tej rasie pojawiają się w starożytnych chińskich kronikach sprzed ponad 2 000 lat.  Chow Chow były używane do pilnowania, polowania, a nawet jako psy zaprzęgowe. W Mongolii i północnych Chinach chowano je również dla mięsa i futra, co było powszechną praktyką w tamtych czasach
Od samego początku chow chow były czczone i cieszyły się szczególnymi względami. Mnisi uważali, że chow chow szczekając odganiają złe duchy, dlatego też strzegły one świątyń. Jak głosi legenda tylko chow chow mogły zlizywać odrobiny nieba spadające na ziemię, dlatego posiadają one niebieski język. Dawniej były wykorzystywane jako psy stróżujące, pociągowe i zaganiające.
W XIX wieku niektóre osobniki Chow Chow trafiły do Anglii, a następnie do innych krajów zachodnich, gdzie zyskały popularność wśród klasy wyższej społeczeństwa. Współcześnie Chow Chow jest ceniony jako pies towarzyszący i domowy.

Polecamy >> Rasy psów doskonałe na zimowe wyprawy
Przejrzyj >> Ogłoszenia Chow ChowCena Chow Chow

 

Chow Chow

Wygląd psa Chow chow


Chow Chow ma mocne i kompaktowe ciało. Jego grzbiet jest prosty i kręgosłup jest krótki. To średniej wielkości pies. Chow Chow ma charakterystyczną głowę z szerokim czołem i krótką kufą. Wyraz twarzy jest dumny i nieco majestatyczny. Oczy Chow Chow są małe, ciemne i migdałowate. Mają spokojny wyraz i są otoczone krótką sierścią. Uszy są małe, grube i trójkątne. Są ściśle osadzone na głowie i stojące. Nos Chow Chow jest zazwyczaj czarny, choć u niebieskich osobników może być niebieski. Ogon jest gruby i noszony zgięty na grzbiecie. Futro na ogonie jest bujne i wydaje się tworzyć piękny ogon-pompon.
Chow Chow ma gęstą, podszerstkiem i długą sierść, która nadaje mu niepowtarzalny wygląd. Futro jest obfite i stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech tej rasy. Może występować w różnych kolorach, w tym czerwonym, czarnym, niebieskim, kremowym i kremowym z czarnym maskowaniem.
 

Wzrost i waga Chow Chow


Chow Chow to średniej wielkości rasa psów o mocnej budowie. Ich wzrost i waga zależą od płci i genetyki, ale standardowe wymiary dla tej rasy są następujące: Psy mają od 48 do 56 cm w kłębie, a suki od 46 do 51 cm w kłębie.
Psy ważą od 25 do 32 kg, a samice od 20 do 27 kg.

Szczeniak Chow chow

Charakter Chow chow


To psy spokojne, pełne godności, powagi i inteligencji, bardzo trudno wyprowadzić je z równowagi. Niezależność i trochę kocia natura sprawia, że Chow Chow nie łatwo poddają się tresurze i często niechętnie wykonują polecenia. Psy tej rasy potrafią zaakceptować tylko jednego pana, któremu są bezwzględnie oddane. Chow Chow to psy o dominującym charakterze, dumne i pewne siebie. Ich postawa może czasem wydawać się powściągliwa lub zdystansowana. Zachowują one dystans i nieufność wobec obcych. Mimo że Chow Chow może być nieco niezależny, jest także bardzo lojalny wobec swojej rodziny. Kiedy nawiąże silną więź emocjonalną z właścicielem, może być bardzo oddany i chronić swoich bliskich. Jest przyjazny wobec innych zwierząt, Chow Chow jednak, nie zawsze jest akceptowany przez psich towarzyszy ze względu na specyficzne sapanie, które bywa odbierane jako przejaw agresji.
Na co dzień Chow Chow to psy spokojne i opanowane. Nie są nadmiernie aktywne ani hałaśliwe. Większość czasu spędzają relaksując się w swoim własnym tempie, co czyni je dobrymi psami do życia w mieszkaniu, pod warunkiem zapewnienia im odpowiedniej ilości ruchu.
Chow Chow są zazwyczaj bardzo terytorialne. Chronią swoje terytorium i rodzinę, co sprawia, że mogą być dobrymi stróżami. Są czujne i mogą zareagować, jeśli poczują zagrożenie.

Przejrzyj >> Ogłoszenia Chow ChowCena Chow Chow

Chow Chow

Ile lat żyje Chow Chow
 

Chow Chow żyje średnio od 9 do 15 lat, przy czym długość życia zależy od genetyki, stylu życia, opieki zdrowotnej oraz diety.


Pielęgnacja Chow chow


Te psy z powodu obfitego futra wymagają systematycznego czesania. Oczy i uszy są bardzo wrażliwe, wskazane jest kontrolowanie ich stanu. Częsta kąpiel tych psów jest dla nich niekorzystna, ponieważ mają one tendencje do alergii skórnych. Mimo tak obfitej sierści, psy tej rasy nie powinny mieszkać na dworze.
Jak wiele ras, Chow Chow mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne, takie jak dysplazja stawów, problemy z oczami (entropium), a także problemy z oddychaniem ze względu na ich krótką kufę.

Chow Chow

Ciekawostki o Chow chow


Chow Chow ma niebieski język. Tę cechę posiada tylko jeden inny pies – eurasier, który miały duży udziału w tworzeniu tej rasy.
Chińczycy odkryli, że mięso psów jest bardzo smaczne i często jest w tym kraju jedzone jako rarytas! Całe szczęście podjęte zostały kroki prawne w celu wykluczenia tego nawyku.
Nazwa "Chow Chow" prawdopodobnie pochodzi od chińskiego terminu "chou", co oznacza "lew". To odniesienie może wynikać z charakterystycznej grzywy wokół głowy i szyi psa, przypominającej grzywę lwa.
Ze względu na swoje gęste futro i specyficzną budowę ciała, Chow Chow może nie tolerować wysokich temperatur. W upalne dni należy zapewnić mu dostęp do cienia i wody.
Chow Chow ma specyficzny sposób poruszania się, przypominający kroki kota. Jest to wynik specyfiki jego anatomicznej budowy stawów.
Ze względu na swoją wyjątkową urodę, Chow Chow są czasem wykorzystywane w reklamach, fil
mach
i programach telewizyjnych jako charakterystyczni aktorzy.
Chow Chow nie jest zazwyczaj typowym psem przytulanką. Mają tendencję do zachowywania niezależności i nie zawsze chcą być głaskane lub noszone.
W XIX wieku, Chow Chow był znany jako pies arystokratyczny.
Był często wybierany przez wpływowych właścicieli, w tym przez królową Wiktorię, która posiadała kilka osobników tej rasy.
Futro Chow Chow jest tak gęste i izolujące, że chroni go przed zimnem. Wyjątkowość sierści tej rasy jest często porównywana do futra niedźwiedzia polarnego.


Polecamy >> Ciekawostki o psach rasowych
Przejrzyj >> Ogłoszenia Chow ChowCena Chow Chow

Chow Chow

Znani właściciele Chow Chow


Chow Chow, ze względu na swój majestatyczny wygląd i lojalność, cieszył się dużym uznaniem wśród gwiazd i znanych postaci na przestrzeni lat. Sigmund Freud, słynny austriacki psychoanalityk miał Chow Chow o imieniu "Jofi". Freud wierzył, że obecność jego psa miała uspokajający wpływ na pacjentów i często trzymał Jofi w gabinecie podczas sesji terapeutycznych. Martha Stewart, amerykańska celebrytka i przedsiębiorczyni, jest wielką miłośniczką psów, zwłaszcza Chow Chow. Posiadała kilka psów tej rasy, w tym Chow Chow o imieniu "Genghis Khan", który często pojawiał się na jej blogach i w mediach społecznościowych. Elvis Presley, król rock and rolla, Elvis Presley, był właścicielem Chow Chow o imieniu "Get Low". Był jednym z wielu psów, które Elvis miał w swoim życiu. Clark Gable, hollywoodzki aktor znany z filmu "Przeminęło z wiatrem" posiadał Chow Chow. Rasa ta była popularna wśród gwiazd filmowych w latach 30. i 40. Calvin Coolidge, 30. prezydent USA miał Chow Chow o imieniu "Tiny Tim". Był wielkim miłośnikiem zwierząt i jego rezydencja w Białym Domu była domem dla wielu zwierząt, w tym jego ukochanego Chow Chow. 

Chow Chow

Cena Chow chow


Chow chow kosztuje od  5 000 do 9 000 zł.


Polecamy >> Ciekawostki o psach
Przejrzyj >> Ogłoszenia Chow ChowCena Chow Chow

Źródło : Zoomia.pl
REKLAMA
Ciekawostki w Zwierzęta, Psy, Chow Chow
    • Zwierzęta domowe, które mają dostęp do środowiska zewnętrznego, stają przed różnorodnymi wyzwaniami i zagrożeniami, które mogą być dla nich niebezpieczne, ale jednocześnie dają im możliwości eksploracji, rozwoju i realizacji naturalnych instynktów. Opieka nad zwierzętami wychodzącymi na zewnątrz wymaga więc szczególnych starań, które zapewniają im nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale także dobrostan związany z możliwością korzystania z tego, co oferuje natura.
    • Jeśli planujesz swoją przyszłość zawodową związaną z opieką nad psami, masz do wyboru kilka specjalizacji. Jedną z nich jest zawód groomera – specjalisty od pielęgnacji i estetyki czworonogów. Drugą – ścieżka behawiorysty, skupiająca się na emocjach, nawykach oraz relacji psa z opiekunem. Choć zakres ich działań się różni, łączy je wspólny cel: lepsze zrozumienie psich potrzeb i wspieranie zwierząt w codziennym funkcjonowaniu. Zastanawiasz się, która z tych ról bardziej pasuje do Twoich predyspozycji? A może myślisz o połączeniu obu? Ten artykuł pomoże Ci lepiej poznać specyfikę każdej ścieżki i sprawdzić, jak zdobyć odpowiednie kwalifikacje.
Zobacz również
arrow_upward
Zaloguj się
Nazwa użytkownika
Hasło
Nie pamiętasz hasła? Przypomnieć
×
ciekawostki
Odpowiednie żywienie psa jest kluczowe dla jego zdrowia i kondycji. Zapotrzebowanie kaloryczne czworonoga zależy od wielu czynników, takich jak wiek, waga, poziom aktywności, stan fizjologiczny czy rasa. Zrozumienie tych potrzeb pozwala dostosować dietę, aby zapewnić psu optymalną ilość energii..
quiz
Fretki to niesamowite i bardzo interesujące zwierzęta, ale nie dla wszystkich, odpowiednie. Wymagają dużo czasu i uwagi, jak również mają swoje specyficzne nawyki. Sprawdź, czy je znasz. Przeczytaj też >> Ciekawostki o fretce.
ciekawostki
Wyjeżdżasz i nie masz z kim zostawić psa? PawAway to nowoczesna platforma, która łączy właścicieli z zaufanymi opiekunami. Zapewnij swojemu psu domową opiekę bez stresu, a sobie – spokój ducha..
ciekawostki
Jeśli planujesz swoją przyszłość zawodową związaną z opieką nad psami, masz do wyboru kilka specjalizacji. Jedną z nich jest zawód groomera – specjalisty od pielęgnacji i estetyki czworonogów. Drugą – ścieżka behawiorysty, skupiająca się na emocjach, nawykach oraz relacji psa z opiekunem. Choć zakres ich działań się różni, łączy je wspólny cel: lepsze zrozumienie psich potrzeb i wspieranie zwierząt w codziennym funkcjonowaniu. Zastanawiasz się, która z tych ról bardziej pasuje do Twoich predyspozycji? A może myślisz o połączeniu obu? Ten artykuł pomoże Ci lepiej poznać specyfikę każdej ścieżki i sprawdzić, jak zdobyć odpowiednie kwalifikacje..
ciekawostki
Zwierzęta domowe, które mają dostęp do środowiska zewnętrznego, stają przed różnorodnymi wyzwaniami i zagrożeniami, które mogą być dla nich niebezpieczne, ale jednocześnie dają im możliwości eksploracji, rozwoju i realizacji naturalnych instynktów. Opieka nad zwierzętami wychodzącymi na zewnątrz wymaga więc szczególnych starań, które zapewniają im nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale także dobrostan związany z możliwością korzystania z tego, co oferuje natura..
quiz
Zwierzęta mogą być urocze, szybkie, inteligentne, brzydkie i obrzydliwe, ale wszystkie są niesamowite! .
quiz
Który kot kocha spać i jeść lasagne? Czy stawiać na pierwszym miejscu sprawiedliwość i pomoc słabszym? A może znasz sprytne i zaradne kocury, ale jednocześnie bardzo pechowe? Sprawdź, czy znasz! Przeczytaj również Sławne koty z bajek i kreskówek .
quiz
Drodzy Kociarze, czy macie ochotę sprawdzić swoją wiedzę na temat tych tajemniczych i uroczych stworzeń? Czekają na Was pytania dotyczące różnorodnych aspektów życia kotów. Sprawdź, ile wiesz o tych niezwykłych zwierzętach..
Masz uruchomiony adBlock