Anatolia Rutkowska
Autorka:
Anatolia Rutkowska

Kundel bury fajny pies

Dodano: 2023-10-24 21:10
Kundelek
Kundelek
Kundel ze swoją wyjątkową mieszanką cech zajmuje szczególne miejsce w sercach miłośników psów. To wyjątkowy pies zasługujący na szacunek i uznanie ze względu na niezastąpioną rolę, jaką pełni jako członek rodziny i wierny towarzysz.

Każdy psiak zasługuje na miłość, niezależnie od tego czy jest rasowy, czy nie. Wśród psów pod względem liczebności dominują kundle i szacuje się, że ich ponad 150 milionów na świecie. Psy te wymagają nie mniej uwagi i odpowiedniego podejścia niż psy rasowe. Są równie doskonałymi i oddanymi przyjaciółmi, towarzyszami życia codziennego w dobrych i złych chwilach. Dla psa nie ma znaczenia, jaki rodowód ma jego drugi czworonożny przyjaciel. Liczy się charakter i to, czy jest dobrym i miłym psiakiem w stosunku do innych zwierząt.
 

Pochodzenie kundelka


Kundelki istniały od zawsze i żyły w tych samych czasie co psy rasowe, niemal w każdym miejscu na świecie zamieszkałym przez inne czworonogi. Psy kundelki rodzą się z przypadkowego krzyżowania różnych ras lub psów o nieokreślonej linii rodowej.  Nie mają one konkretnego pochodzenia, czyli nie spełniają określonego standardu rasy, co czyni je wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju. Ta nieprzewidywalna mieszanka cech powoduje różnorodność pod względem wyglądu, rozmiaru i temperamentu, co czyni każdego kundelka indywidualnością.
 

Kundel

Wygląd kundelka


Nie ma jednego, odgórnego wzoru kundelka. Psiaki te mogą różnić się od siebie niemal każdym aspektem wyglądu zewnętrznego. Dotyczy to budowy i wagi ciała, a także koloru, rodzaju i długości sierści, koloru oczu, czy długości ogona. Jeden kundel może być zupełnie inny niż drugi, a wygląd każdego z nich jest świadectwem ich mieszanego dziedzictwa. Oferują cudowną niespodziankę dla miłośników psów i nigdy do końca nie wiadomo, jak będzie wyglądać dorosły mieszaniec.
 

Charakter kundelka


Jedną z najbardziej ujmujących cech kundli jest ich nieprzewidywalna mieszanka cech. Te psy mogą wykazywać fascynującą kombinację cech, w tym lojalność labradora, zwinność border collie czy poczucie humoru dalmatyńczyka. Wiele zależy od tego, jak pies jest wychowywany i jakie zasady panują w domu, w którym dorasta. Warunki w jakich żyje zwierzę, mają bezpośredni wpływ na jego charakter.
Kundelki są zazwyczaj chętne do nauki nowych umiejętności. Nie mają problemu ze  zrozumieniem poleceń. 
Można zaobserwować, że kundle bywają też nieśmiałe i nieufne wobec ludzi. Dzieje się tak w przypadku psiaków, które w swoim życiu trafiły do schroniska. Niestety zdecydowana większość przebywających tam psów to kundelki. Trauma z przeszłości może pozostać w psychice psiaka na całe życie. Niemniej jednak kochająca, troskliwa rodzina z pewnością jest w stanie przywrócić takiemu psiakowi radość życia.
 

Psia łapa

Zdrowie i długowieczność kundelka


Ze względu na różnorodność genetyczną, kundle są często mniej podatne na dziedziczne problemy zdrowotne, które mogą dotykać psy rasowe. To nie oznacza, że są one całkowicie odporne na problemy zdrowotne, ale ryzyko dziedziczenia chorób charakterystycznych dla konkretnej rasy jest zdecydowanie mniejsze. Dzięki temu mają większe szanse na dłuższe i zdrowsze życie.
 

Kundelek

Miłość i przyjaźń kundelka


Kundelki wykazują wyjątkową zdolność do budowania głębokich emocjonalnych więzi z ludźmi. Są często niezmiernie oddane i lojalne wobec swoich opiekunów, oferując im miłość bezwarunkową. Wielu kundli ma w sobie naturalną empatię i potrafi szybko zrozumieć potrzeby swoich właścicieli. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przyjaciela do zabaw, ramienia do pocieszenia czy towarzysza do dzielenia się życiowymi przygodami, kundel zawsze jest gotów pomóc.

Kiedy spotykamy kundelka, pamiętajmy o pięknie jego różnorodnego dziedzictwa i miłości, którą ofiarowuje tym, którzy otwierają swoje serca i domy dla tego wyjątkowego, niepowtarzalnego psiaka.

Przejrzyj >> Ogłoszenia Psy do adopcji
Źródło : Zoomia.pl
Ciekawostki w Zwierzęta, Psy
    • Aktywny czas z psem to nie tylko zabawa, ale także kluczowy elementem zdrowego życia. Fizyczna aktywność pomaga psom spalić nadmiar energii, co może zapobiegać problemom behawioralnym wynikającym z nadmiaru niewykorzystanej energii.
    • Odkrycie kleszcza na skórze psa może budzić niepokój. Te pasożytnicze stworzenia nie tylko wywołują swędzenie i ból, ale również przenoszą choroby, niektóre z nich mogą być nawet śmiertelne.
arrow_upward
Zaloguj się
Nazwa użytkownika
Hasło
Nie pamiętasz hasła? Przypomnieć
Masz uruchomiony adBlock