Newsleter
Twoje imie
Twój E-mail
Chcesz dostawiać aktualne wiadomości na temat serwisu i produktów? Zostaw adres e-mail.
Chcesz zrezygnować z newslettera kliknij
    
Twój E-mail
Subscribe     

Wiadomości

Inne formy adopcji - wirtualna i tymczasowa

31.03.2012

Adopcja wirtualna
    Czasami zdarza się tak, że nie możemy przyjąć pod swój dach nowego zwierzęcia se schroniska. Najczęściej spowodowane jest to brakiem warunków mieszkaniowych, posiadaniem już psa lub kota czy też chorobą uniemożliwiającą opiekę nad pupilem. W takim przypadku istnieje inna możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom. Jest to tak zwana adopcja wirtualna.
    Adopcja wirtualna polega na comiesięcznym wpłacaniu określonej kwoty pieniędzy na konkretnego psa lub kota ze schroniska. Dzięki temu wiemy który konkretnie osobnik jest utrzymywany z naszych pieniędzy, czujemy się za niego po części odpowiedzialni.
    Psa lub kota do adopcji wirtualnej można wybrać ze strony internetowej schroniska. Co ważne nie istnieje tutaj ograniczenie terytorialne. Osoba z jednego końca Polski może się wirtualnie opiekować psem oddalonym o setki kilometrów.
    Warto wiedzieć także, że zwierzę objęte wirtualną adopcją nie traci szans na adopcję rzeczywistą. Jeżeli tak się stanie, to dostaniemy propozycję opieki nad innym ''wirtualnym pupilem''. Ceny wirtualnej adopcji zależą od konkretnego schroniska, ale zwykle wynoszą około 40-50 zł miesięcznie.

Kot do adopcjiAdopcja tymczasowa
    Pewną odmianą adopcji jest adopcja tymczasowa. Jak sama nazwa wskazuje jest ona dokonywana tylko na pewien czas, zwykle okres od 1 do 2 miesięcy, ale tak naprawdę zależy to od możliwości opiekuna. Jaki jest cel takiego tymczasowego adoptowania? Przede wszystkim stosuje się to do zwierząt, które nie mają szans na przetrwanie w trudnych warunkach życia w schronisku, a także zwierząt, które wymagają stałej opieki ze względu na okres choroby i rekonwalescencji. Skrótowo można to określić jako pewien rodzaj wakacji od schronisk, podczas których zwierzę dojdzie do siebie, nauczy się przebywać z człowiekiem i zdobędzie szanse na normalną adopcję w przyszłości.
    Zaletą adopcji tymczasowej jest to, że często koszty utrzymania zwierzęcia są zwracane przez organizację, która powierzyła zwierzę do adopcji tymczasowej. Warto o tym wiedzieć, ponieważ zdarza się, że są to koszty znaczne z powodu konieczności specjalistycznego leczenia weterynaryjnego.
    Jak zostać opiekunem tymczasowym? Należy w tym celu zgłosić się do najbliższego schroniska lub organizacji zajmującej się niesieniem pomocy dla bezdomnych zwierząt. Tam na miejscu poznamy szczegółowe wymagania dotyczące adopcji tymczasowej. Niekiedy może wiązać się to z koniecznością podpisania umowy wolontariackiej.


Przejrzyj ogłoszenia dotyczące adopcji.
Przeczytaj nasz arytykuł
Adopcja ze schroniska.

Komentarze
Najlepiej oceniane ogłoszenia